Ehitusviimistlus – 3 a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Kui sul on kätt ja silma ning sa oskad kokku sobitada erinevat tüüpi värve ja materjale, peita ehitustööde vead ja muuta sisekujunduse laitmatuks, siis tule õpi ehitusviimistlejaks!

Ehituserialade õpetamisel on koolil pikk traditsioon, ägedad õpetajad ja korraliku sisustusega õppebaasid.

Ehitusviimistluse õpilased on edukalt osalenud üleriigilistel kutsevõistlustel plaatija, ehitusviimistleja ning ehituspuusepa võistlusaladel:

• 2016. a võitis Sander Reimal ehitusviimistleja võistlusel hõbemedali
  • 2019. a võitis Kaidi Vallik ehitusviimistleja võistlusel pronksmedali
  • 2021. a võitis Kristo Ninn plaatija võistlusel kuldmedali
  • 2022. a võitis Kätriin Trave ehitusviimistleja võistlusel hõbemedali

Mida õpitakse

Õppetöö on nii teoreetiline kui ka praktiline. Praktiline töö toimub Upal Tehnoloogiamajaka õppetöökodades.

Õpitakse

• maalritööd – pindade ettevalmistamine lõppviimistluseks, värvi pealekandmine või pihustamine, pindade lakkimine, ruumide seinte ja lagede katmine tapeedi või tekstiiliga, mõõtmine ja kleepimine, puidukaitsevahendite pealekandmine
  • krohvimistööd – pindade ettevalmistamine krohvimiseks, krohvitööde ning dekoratiivkrohvitööde tegemine
  • plaatimistööd – pindade ettevalmistamine keraamiliste või muude plaatidega katmiseks, plaatide kokkusobitamine, paigaldamine ja vuukimine
  • rull- ja vaipmaterjalide paigaldamine
  • niiskus- ja veetõkete valmistamine.

Vaata täpsemalt õppekavast>

kutsekooli ehituse eriala õpilased

Ehituse õppimine on praktiline ja elulähedane. Pildil kolmanda kursuse ehitusviimistluse noored, kes õppisid Heiko Kulli juhendamisel fassaadi soojustamist ja viimistlemist.

• Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00
  • Õppeperiood kestab septembrist juunini

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist>

Töötada on võimalik nii väiksemates kui ka suuremates ehitusettevõtetes, kinnisvarahooldusettevõtetes ja siseviimistlusmaterjalide ning värvide müügiga seotud ettevõtetes. Ettevõtlikumad võivad luua ka oma firma.

Loe selle eriala kohta ametite andmebaasist>

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Edasi saab õpima minna Tallinna Tehnikakõrgkooli, kus ametikoolide lõpetajatel on 20% ulatuses õppekohtadest eraldi vastuvõtt.

Ametikooli lõpetajatel, kellel on olemas juba kogemus, tugevam baas, kiirem edasiminek ja loogilisem arusaam asjadest, on lihtsam rakenduskõrgharidust omandama minna.

Dokumentide esitamine 1.03.2023 kuni 6.08.2023.

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus 26.04 kell 15 ruumis Õ-303
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 4.05.2023
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 30.06.2023

Suvine vastuvõtt

• Vestlus 10.08 kell 10 ruumis Õ-303
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 16.08.2023
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 21.08.2023

Õppetöö algus septembris 2023.

• Vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee