Üldiselt korraldab ametikool kolm sisseastumisavalduste vastuvõttu aastas: talvine (detsembris-jaanuaris), kevadine (aprillis) ja suvine (juuni-august).
Ärikorralduse spetsialisti eriala annab head teadmised ärimaailma põhitõdedest ning oskused keskastme spetsialistina väärtuste loomises kaasa lüüa.
Õppides suureneb suhtlusringkond ja kontaktide ring.
Lisaks ametikooli õpetajatele annavad tunde praktikud väljastpoolt kooli.
Õpperühmas on tavaliselt tegu on erineva kogemuse ja taustaga täiskasvanud õppijatega. See annab hea võimaluse õppida ka üksteiselt.
Kuressaare on väljaspool Saare- või Muhumaad elavatele õppijatele hea keskkond. Kõik on käe-jala juures. Õppetsükliks Saaremaale tulek annab võimaluse end igapäevasaginast välja lülitada ja rahulikus keskkonnas uusi teadmisi-oskusi omandada. Õppetöö on korraldatud paindlikult, Kuressaare Ametikoolil on ligi 20 aasta pikkune kogemus täiskasvanute õpetamisel tsükliõppes.
Õppijate arvamused
"Ma sain tohutult uut hingamist ja uusi ideid, mida oma töös kasutada. Õpetatavad ained on omavahel hästi seotud, üks aine toetab teist. Kui oskad loogilisi seoseid leida, teeb see õppimise lihtsamaks. Minu tööandja on sellega igatahes rahul, et ma ametikoolis õppisin."
Hela Aun, Coop Saaremaa müügijuht
2015. a vilistlane
"Ärikorralduse eriala on andnud mu elule uue suuna. Uued teadmised turunduse-, müügi-, ja juhtimise valdkonnast on avanud mu silmad ja olen saanud palju uusi ideid. Mul on olnud võimalus õppida koos paljude erinevate inimestega, erinevast vanusest ning erinevate isiksustega - see kõik on muutnud õppimise huvitavamaks.
Õpetajatel on tundides palju elulisi näiteid, mis hõlbustavad asju paremini meelde jätta. Lisaks on Ametikoolil ka hulk koolitööväliseid võimalusi, mida tasub ära kasutada."
Aureelia Kald
Vilistlane
Erialal õpitakse
Esimesel õppeaastal omandatakse baasteadmised majandusest ja ettevõtlusest, raamatupidamisest ja majandusarvestusest, juhtimisest, personalitööst jpm.
Teisel õppeaastal keskendutakse kahele õppekava spetsialiseerumisele:
Turundustegevuse ja müügitöö korraldamine
Tootmis- ja teenindusprotsessi toetamine
Õpingute lõpetamisel omandatakse kvalifikatsioon: Ärikorralduse spetsialist, spetsialiseerumisega turundus- ja müügispetsialist ning tootmis- ja teenindusspetsialist, tase 5
Erialasel tööl olevatel õppijatel on võimalik sooritada praktika töökohal, teised sooritavad praktika erinevates ettevõtetes või asutustes sõltuvalt oma huvialast. Võimalik on praktiseerida ka ettevõtjana.
Ärikorralduse spetsialisti eriala lõpetanutel on laialdased majandus- ja juhtimisalased teadmised ning nad saavad töötada keskastme spetsialistidena.
Edasiõppimisvõimalused
Lõpetaja saab edasi õppida rakenduskõrgkoolides või ülikoolides ärindusega seotud erialadel. Kuressaare Ametikoolis saab raamatupidamisalaseid teadmisi täiendada raamatupidaja erialal ja müügitööalaseid teadmisi müügiesindaja erialal.
Sisseastumise ajakava
Dokumentide vastuvõtt 1.03.2023 kuni 6.08.2023.
Kevadine vastuvõtt
Vestlus viiakse läbi 26.04 kell 16 ruumis K-206.
Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 4.05.2023.
Õppimatuleku kinnitamine õppidasoovija poolt hiljemalt 30.06.2023.
Suvine vastuvõtt
Vestlus viiakse läbi 09.08 kell 13 ruumis K-206.
Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 16.08.2023.
Õppimatuleku kinnitamine õppidasoovija poolt hiljemalt 21.08.2023.
Õppetöö algus septembris 2023.
Sisseastumiskatsed
Eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee's, saata kooli info@ametikool.ee või tuua kooli paberil)
Õppeprojektid on igapäevane õppetöö osa. Pilt ärikorralduse spetsialisti eriala õppijate korraldatud ettevõtluskonverentsist 2020. a sügisel. Õppijad panid kokku programmi, leidsid esinejad ja viisid ürituse ise läbi.
Kohaliku ettevõtlusmaastikuga kursis olemine on oluline osa õpingutest. Pildil hetk ärierialade õppijate ja õpetajate õppekäigust Saaremaa ettevõtetesse. Pilt: Meriliis Metsamäe