Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Esita sisseastumisavaldus siit!

Kujundaja (stilist) - 3,5a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3,5 aastat

Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja secondhande tormates.Ta teab, milline materjal lendleb ja milline lõige istub, kuidas olla pealaest jalatallani femme fatale või kust leida rokokoolik rekvisiit.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti - materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare - ning on võimeline riietama kõiki alates lihtsurelikest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni.

Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi.

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Erialal saadakse põhjalikud teadmised ja oskused joonistamisest-maalimisest, värvusõpetusest, kompositsioonist, arvutigraafikast ja kujundustarkvarast, fotograafiast, reklaamikunstist. Õpitakse ka kultuuri- ja kunstilugu, vormiõpetust ning kalligraafiat.

Kuressaare Ametikool on üks kahest koolist Eestis, kus põhikoolilõpetaja nii põhjalikult kunstile ja disainile keskenduda saab. Seetõttu on enam kui pooled kunstierialadele õppima asunutest pärit väljastpoolt Saare maakonda.

Kooli õpilased osalevad aktiivselt ka kohalikus kunstielus. Kaasaegne õppehoone Disainimajakas on sisustatud kaasaegsete kujundusarvutite, plotteri, jm vahenditega.

Vaata täpsemalt õppekavast! (NB! dokumendis on ka teised kujundaja eriala spetsialiseerumised lisaks stilistile)

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Stilistide töövõimalused on mitmekülgsed: nad saavad töötada moeajakirjade, rõivabrändide, kaubandusettevõtete, filmistuudiote jpt ettevõtete juures, kus on vaja tunda moestilistikat, selle ajalugu, popkultuuri, lavastada photoshoote, riietada staare, modelle või avaliku elu tegelasi.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Paljud lõpetajad on edasi õppima asunud Eesti Kunstiakadeemiasse või Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

Kevadine vastuvõtt

• Erialale saab astuda ka kevadisel vastuvõtul 30.03 kuni 17.04.2020 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Vastuvõtuvestlus 21.04.2020 kell 11 ruumis D21
  • Vestlusega samal ajal joonistamine ja kompositsioon 21.04.2020 kell 11 ruumis 109
  • Kevadine vastuvõtt annab võimaluse endale enne suve algust õppekoht kindlustada
  • Kui õppidasoovijal on kevadise vastuvõtu ajal põhikooli lõpetamine pooleli, saab lõputunnistuse esitada suve jooksul.

Suvine vastuvõtt

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020
  • Vastuvõtuvestlus 11.08.2020 kell 10 ruumis D21
  • Vestlusega samal ajal joonistamine ja kompositsioon 11.08.2020 kell 10 ruumis 109
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 21.08.2020
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 27.08.2020

Õppetöö algus septembris 2020.

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.