Kujundaja (stilist) – 3,5 a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3,5 aastat

Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja kasutatud riiete poode tormates. Ta teab, kust leida ajastule omaseid rekvisiite, oskab valida sobilikke materjale ja moekaid lõikeid, millega rõhutada kandja välimust.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti – materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare – ning on võimeline riietama kõiki alates lihtsurelikest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni.

Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi.

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Stilistid teevad õpingute ajal mitmesuguseid erinevaid õppetööprojekte. Vaata videost osalemisest moekonkursil Roosad Käärid:

Erialal saadakse põhjalikud teadmised ja oskused joonistamisest-maalimisest, värvusõpetusest, kompositsioonist, arvutigraafikast ja kujundustarkvarast, fotograafiast, reklaamikunstist. Õpitakse ka kultuuri- ja kunstilugu, vormiõpetust ning kalligraafiat.

Kuressaare Ametikool on üks kahest koolist Eestis, kus põhikoolilõpetaja nii põhjalikult kunstile ja disainile keskenduda saab. Seetõttu on enam kui pooled kunstierialadele õppima asunutest pärit väljastpoolt Saare maakonda.

Kooli õpilased osalevad aktiivselt ka kohalikus kunstielus. Kaasaegne õppehoone Disainimajakas on varustatud tänapäevaste tehniliste vahenditega – kujundusarvutite, plotterite jm õppevahenditega.

Kolmandal kursusel luuakse õppetöö raames õpilasfirma. Eesmärk on arendada ettevõtlikkust ja saada selleks vajalikke oskusi ning kogemusi läbi praktilise tegevuse. Vaata ÕF Stiil+ reklaamvideot (2020-2021 õa):

Vaata täpsemalt õppekavast> (NB! dokumendis on ka teised kujundaja eriala spetsialiseerumised lisaks stilistile)

• Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00.
  • Õppeperiood kestab üldjuhul septembrist juunini.

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist

Stilistide töövõimalused on mitmekülgsed: nad saavad töötada moeajakirjade, rõivabrändide, kaubandusettevõtete, filmistuudiote jpt ettevõtete juures, kus on vaja tunda moestilistikat, selle ajalugu, popkultuuri, lavastada fotosessioone, riietada staare, modelle või avaliku elu tegelasi.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Paljud lõpetajad on edasi õppima asunud Eesti Kunstiakadeemiasse või Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

Dokumentide vastuvõtt 1.03.2022 kuni 7.08.2022.

Kevadine vastuvõtt

• Katsed 26.04 kell 11. Samal ajal käiakse kordamööda vestlusel ruumis D21 ja tehakse joonistamise/kompostisiooni ülesannet ruumis 109.
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 3.05.2022.
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 4.07.2022.

Suvine vastuvõtt

• Katsed 11.08 kell 10. Samal ajal käiakse kordamööda vestlusel ruumis D21 ja tehakse joonistamise/kompostisiooni ülesannet ruumis 109.
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 15.08.2022.
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee