Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Ehitus Kuressaare Ametikool

Kujundaja (stilist) - 3,5a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3,5 aastat

Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja secondhande tormates.Ta teab, milline materjal lendleb ja milline lõige istub, kuidas olla pealaest jalatallani femme fatale või kust leida rokokoolik rekvisiit.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti - materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare - ning on võimeline riietama kõiki alates lihtsurelikest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni.

Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi.

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Mida õpitakse

Erialal saadakse põhjalikud teadmised ja oskused joonistamisest-maalimisest, värvusõpetusest, kompositsioonist, arvutigraafikast ja kujundustarkvarast, fotograafiast, reklaamikunstist. Õpitakse ka kultuuri- ja kunstilugu, vormiõpetust ning kalligraafiat.

Kuressaare Ametikool on üks kahest koolist Eestis, kus põhikoolilõpetaja nii põhjalikult kunstile ja disainile keskenduda saab. Seetõttu on enam kui pooled kunstierialadele õppima asunutest pärit väljastpoolt Saare maakonda.

Kooli õpilased osalevad aktiivselt ka kohalikus kunstielus. Kaasaegne õppehoone Disainimajakas on sisustatud kaasaegsete kujundusarvutite, plotteri, jm vahenditega.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse. Paljud lõpetajad on edasi õppima asunud Eesti Kunstiakadeemiasse või Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.