Baltic Workboats'i stipendium

Baltic Workboats maksab laevaehituse eriala populaarsuse tõstmiseks ja valdkonna spetsialistide stabiilse järelkasvu tagamiseks stipendiumi parimatele Kuressaare Ametikooli väikelaevaehituse eriala õppuritele.

BWB juhatuse esimehe Margus Vanaselja sõnul peab ta enda kohuseks panustada laevaehitajate järelkasvu koolitamisesse. “Paljud noored, kes täna alles õpivad, on tulevikus meie kolleegid. Meie ülesanne on pakkuda noortele võimalusi kogenud töötajatega külg külje kõrval valitud eriala praktiseerida, näha lähedalt kaasaegseid töövõtteid ning teha tööd kõige uuema tehnoloogiaga. Neile, kel silm tõeliselt särab, kes võtavad laevaehituse eriala tõsiselt ning kes soovivad end sellel erialal edasi arendada, oleme otsustanud maksta stipendiumi,” rääkis Vanaselja. “Meie kaugem eesmärk on teha parimatele kooli lõpus tööpakkumine.”

Kuressaare Ametikooli direktor Neeme Rand sõnas: „Ametikoolide plussiks on see, et meie õppijad on praktikate kaudu ettevõtetega seotud juba esimesest-teisest kursusest alates. Ettevõte annab tulevase võimaliku töösuhte osas hinnangu õpilasele ja õpilane saab ülevaate ettevõtte töökultuurist. Loodan, et BWB algatus õppijate motiveerimiseks ja enda atraktiivsuse tõstmiseks töö- ning praktikakohana leiab järgimist ka teiste majandussektorite poolt. Toimiva kutsehariduse tagatiseks on kindel side töömaailmaga.“

Taotlusdokumendid

Võrreldes eelnevate aastatega ei suuna BWB esimese kursuse praktikante kindlasse osakonda, vaid käivad kõik osakonnad läbi pigem töövarjuna ja teevad lihtsamaid töid. Teise ja kolmanda kursuse praktika osas juba antakse valida, mis osakond huvitab ja tekib õigus taotleda stipendiumi.

Stipendiumiga seonduvad muudatused:

Baltic Workboats AS maksab Kuressaare Ametikooli kolmele parimale teise või kolmanda kursuse väikelaevaehituse õpilastele kogu õppeaasta kestel stipendiumi järgmiselt:

• 130 € kuus (bruto) 2. kursuse õpilasele, kes on läbinud ka 1.kursuse praktika BWB-s

• 195 € kuus (bruto) 3. kursuse õpilasele, kes on läbinud ka 2.kursuse praktika BWB-s.

Ka stipendiumi saamise aastal tuleb käia praktikal BWB-s. Praktikant kinnitab nõusoleku stipendiumi taotlemise ankeedil.

Stipendiumi taotlemise tähtaeg 2023/2024 õppeaastal on 1. oktoober

BWB pakub praktikantidele lõunaks ettevõtte poolt sooja toitu!

Baltic Workboats AS stipendiumi taotlemise ja maksmise statuut>

Stipendiumi taotlemise vorm>

Avaldatud 17.10.2018. Viimati muudetud 28.09.2023.