CNC-töötlemiskeskuse operaator (6k)

CNC1ESMAKORDSELT TSÜKLIÕPPES!

CNC-töötlemiskeskuse operaator töötab arvutijuhitavatel töötlemiskeskustel mööbli- ja puiduettevõtetes. Erialal õpitakse CNC-töötlemiskeskuste seadistamist ja käivitamist, õige lõiketera valikut jpm.

Valikainena õpitakse ka CNC-töötlemiskeskuse tööprogrammi koostamist puiduvaldkonna levinuima tarkvarapaketiga aplhaCAM.

Eriala õppimiseks on:

• uus 5-teljeline CNC-töötlemiskeskus
  • CNC32,5-teljeline CNC-pink
  • suur valik lõikeinstrumente
  • tööks vajalikud tarkvaraprogrammid

Õppima asumiseks on nõutav keskhariduse olemasolu. Õppetöö on tsükliõppes. Kaugemalt tulijail on võimalus elada õpilaskodus.

Vaata ka õppekava!

CNC

"CNC-pingid on ülitähtsad nii puidutöötlemise kui ka väikelaevasektori ettevõtetes. Seda kasutatakse igal pool: mööblist ja laevadetailidest alustades ning hauakivide valmistamisega lõpetades.

Õppeaeg on lühike, sobides seega neile, kes kiiresti tahavad uusi oskusi omandada. Edaspidi on meil plaanis ka kõrgema taseme eriala avamine, kus on suurem roll juba tööprogrammide koostamisel."

Andres Meisterson, ametikooli ehituse ja materjalitöötluse kutseõpetaja

CNC2

• Õppeaeg: 6 kuud
  • Õppekava tase: 4
  • Esmaõpe
  • Keskhariduse baasil
  • Tsükliõppes
a05 t4  h12

Vastuvõtukatsed

• Vestlus

Sellel erialal on võimalik taotleda Töötukassalt tasemeõppes osalemise toetust!