Õmbleja (1a)

õmblejaKuressaareAmetikool2018. a kevadel valmis õmbluseriala õppijatel 1930ndate stiilis lastemoe kollektsioon. Pildil modellid koos õmblusõpetaja Piret Paomehega.

Õmblejad töötavad põhiliselt suuremates ja väiksemates õmblusettevõtetes, vastavate isikuomaduste ja arengusoovi korral ka õmblusateljeedes

Õmbleja põhitööks on õmblustoodete valmistamine. Ta peab tundma materjale ning oskama neid säästlikult kasutada. Tema põhilisteks töövahenditeks on õmblusmasin, kuumtöötlusseade ja abitöövahendid.

r6iva6mblemine

Õmblemine on neile, kes on huvitatud õmblemisoskusest, moest ja kvaliteetsetest rõivastest ning soovivad sellel alal töötada, edasi õppida või muul moel saadud oskusi kasutada.

Õpitakse tundma õmblusseadmeid ja –materjale, õmmeldakse valmis põhilised rõivaesemed alates seelikust kuni piduliku kleidi ja soojendusvoodriga jopeni.

• Õppeaeg: 1 aastat
  • Õppekava tase: 4
  • Esmaõpe
  • Põhi- või keskhariduse baasil