Lapsehoidja (1a)

LHLapsehoidja eriala lõpetanud töötavad ja praktiseerivad lasteaedades,  lastehoidudes, laste- ja turvakodudes, noortekeskustes jt lastega tegelevates asutustes.

Arvestades Eestis ja Euroopa Liidus kasvavat vajadust lapsehoiu teenuse järele on õppekava suunatud nii peredes kui lastehoolekandeasutuses lapsehoiu teenust pakkuvate/tegevate inimeste koolitamisele.

Lapsehoidja eriala tuleb kasuks kõigile tulevastele lastevanematele, õppimine on loominguline, sisaldades mitmeid loovaineid. Kasuks tulevad eelnevad kogemused lastega tegelemisel.

Õppetöö on korraldatud tsüklitena, mis toimuvad iga 2 kuni 3 nädala tagant 3 kuni 4 koolipäeva jooksul. Selline paindlik õppetöö korraldus võimaldab õppida töö kõrvalt. Erialasel tööl olevatel õppijatel on võimalik sooritada lapsehoidja praktika töökohal.

Lõpetanutel on võimalik jätkata hooldustöötaja eriala 2. kursusel.

Õppekava vastab lapsehoidja 4. taseme kutsekvalifikatsioonistandardile. Õppekava koostamisel on arvestatud tööandjate nõuannetega ja riikliku õppekava nõuetega.

Kuressaare Ametikool on lapsehoidja erialal kutse andja. Õpingute lõpuks sooritatakse lapsehoidja 4. taseme kutseeksam.

Õppesessioonid 2017-2018 õppeaastal

• Õppeaeg: 1 aasta
  • Õppekava tase: 4
  • Esmaõpe