Nahkkäsitöö (2a)

N

Nahkkäsitöö erialal õpitakse nahkaksessuaaride (karbid, mobiilitaskud, prillitoosid, märkmikukaaned, kindad, kotid), ja nahkrõivaste valmistamist, naha taaskasutamist, paberist ja nahast köidete valmistamist ja raamatute restaureerimist, pastelde ja liistuta nahkjalatsite valmistamist.

Lisaks erialaainetele saavad õpilased baasteadmised ja oskused ka joonistamises, maalimises, nahktoodete kujundamises, vormiõpetuses, arvutigraafikas, fotograafias ja reklaamiõpetuses.

Lõpukursusel disainivad õpilased oma toote ja valmistavad selle unikaaleksemlarina, valminud nahast toode on ühtlasi ka lõputöö.

Kooli lõpetamisel on õpilasel võimalus sooritada käsitöömeistri kutseeksam.

Töö ja edasiõppimisvõimalused

Lõpetajad saavad tööle asuda nahatöö tegijatena iseseisvalt või mõne nahakunstniku ateljees või erinevates nahatööga tegelevates ettevõtetes (kotid, jalatsid, rõivad, lambanahast tooted).

Edasiõppimisvõimalused on Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis või Viljandi Kultuuriakadeemias (rahvusliku suunaga nahatöö).

nahatoo klass

Eriala õppimiseks on uus, kaasaegse sisustusega nahatöö klass kooli Disainimajaka õppehoones.

• Õppeaeg: 2 aastat
  • Õppekava tase: 4
  • Esmaõpe
  • Tsükliõppes