Tekstiilkäsitöö (2a)

TE

Tekstiilitöö on tarbekunsti valdkonna eriala, kus õpitakse rõivaste jt tekstiilmaterjalidest esemete (vaibad, kotid, linikud jne) loomist ja valmistamist.

Omandatakse erinevad tekstiilitöö tehnikad, nagu õmblemine, kudumine, tikkimine, heegeldamine jne.

Õpitakse ka tootearendust, tekstiilide ajalugu ning kunsti ja disaini alusaineid (joonistamine, kompositsioon, arvutigraafika, reklaamiõpetus, fotograafia).

Kutseõppe sisu on määratud rahvakunsti- ja käsitöömeister tekstiili alal II kutsestandardis esitatud kutseoskustega.

Miks õppida?

• Kuressaare Ametikoolil on 30 aasta pikkune kogemus rahvakunsti- ja käsitööerialade õpetamisel
  • Koolil on hästi varustatud õppeklassid ja –töökojad
  • Disaini- ja tarbekunstiõpilased on ametikoolis sarnaste huvidega kokku hoidev seltskond
  • Eriala lõpetades saad endale uue põhi- või lisasissetulekuallika ja aitad elus hoida Saaremaiseid käsitöötraditsioone.

Tutvu ka õppekavaga!

tekstiilit66

• Õppeaeg: 2 aastat
  • Õppekava tase: 4