Kokk (3a)

Kokkamine on fun!

Kuressaare Ametikooli kokaõpe on aastaid olnud Eestis esirinnas. Õpilased saavad tänapäevaseid võtteid ning trendikaid tehnikaid omandades meie koolis toiduvalmistamise meistriteks!

Kaasaegsete profiseadmetega varustatud õppeköökides õpitakse valmistama erinevaid toite ja jooke. Õppetöö käigus osaletakse erinevates erialastes projektides, mis õpetavad lisaks erialale ka meeskonnatöö oskusi ning arendavad vastutustunnet.

Lisaks õpitakse ettevõtluse põhitõdesid, kuidas soovi korral oma firma käivitada ning see edukaks muuta.

Meie praktilisi õppekööke aitavad läbi viia oma ala tippspetsialistid, mis tähendab õlg-õla kõrval töötamist tuntud peakokkadega üle Eesti.

Lõpetanute hulgas on mitmeid tänase hetke peakokki:

• Alar Aksalu (GOSPA restorani peakokk, 2016.a. gastronoomiaauhind Hõbelusikas pererestoranide seas)
  • Allar Oeselg (restoran Dominic, 2012. a parima restorani Hõbelusikas)
  • Peeter Pihel (sous-chef e peakoka abi Rootsi parimas restoranis Fäviken Magasinet)
  • Martin Meikas (restoranide Ö ja Kaks Kokka peakokk)

Eriala lõpetajad leiavad tööd erinevates toitlustuskohtades – restoranides, pubides, kohvikutes, catering-firmades jne. Võimalus on spetsialiseeruda suurköögi- või restoranikokaks. Koka ametikohalt on võimalik edasi areneda näiteks vahetusevanemaks, peakokaks või köögi juhatajaks.

Loe selle eriala kohta rajaleidja.ee ametikirjelduste andmebaasist

Edukamatel õpilastel on võimalus sooritada praktika välisriikides, mis annab huvitava ja vaheldusrikka pildi koka erialast. Nt. 2016/17 õppeaastal käidi välispraktikal Küprosel, Hollandis ja Taanis.

Kuressaare Ametikool kokadKuressaare Ametikool kokaõpilased Kairi Lonks ja Tõnu Tiitma lähevad tänu meie kokaeriala vilistlaste toetusele praktikale Kopenhagenis asuvasse tipprestorani Kadeau.

Meie saavutused

• 2015. aastal võitis Anette Vaab Itaalias Cervias kokavõistlusel hõbemedali.
  • 2016. aastal võitis kokaõpilane Maarja Maripuu Londonis baristavõistlusel pronksmedali.
  • 2017. aastal võitis Hälena Kikerist rahvusvahelisel kokavõistlusel „Kokakunst Kuressaares“ kuld- ja Katriin Soon pronksmedali.
  • 2017. aasta aprillis võitis Erika Eding Riias kokavõistlusel hõbemedali ja Hälena Kikerist pronksmedali.

Korraldame ise rahvusvahelist kokavõistlust "Kokakunst Kuressaares." Võistlusel osalemine annab parimatele õpilastele võimaluse oma oskusi eakaaslastega võrrelda, arendada edaspidises karjääris vajalikku keeleoskust ja luua kontakte.

Kuressaare Ametiool on tunnustatud kutseeksamikeskus, mis tähendab, et kõigil koka eriala lõpetajatel on võimalik sooritada koka kutseeksam oma koolis.

NB! Õppijad saavad kooli poolt tasuta tööriided!

kutsekeskharidus
  • Õppeaeg: 3 aastat
  • Õppekava tase: 4
  • Esmaõpe
  • Põhihariduse baasil
3 4. tase  põhihariduse baasil

Kokaks ei saa lihtsalt niisama minna – kokaks tuleb õppida! Kuressaare Ametikoolist saab oskused kogu eluks! Ja ettevalmistuse peakokaks saamiseks!

• Vestlus

Pingeridade moodustamine

• põhikooli lõpueksamite (eesti keel, matemaatika) keskmine hinne
  • vestluse tulemus