Väikelaevaehitaja (3a)

ainult kuressaare ametikoolisVLE2

Väikelaevade ehitaja teeb puust, metallist või plastikust paate, jahtlaevu ja kaatreid kerepikkusega kuni 24m ning paigaldab neisse sisustust, laevatehnikat ja elektriseadmeid.

Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus väikelaevade ehitust õppida saab.

Koolil on kaasaegse sisseseadega õppetöökoda ja Saaremaal on palju edukaid väikelaevu ehitavaid ettevõtteid, kuhu õppijad saavad praktikale ning hiljem tööle minna.

Loe väikelaevaehituse  õppimisest ja õpetamisest: Väikelaevaehituse eriala suunad ja arengud

Õpingute lõpus tehakse väikelaevade ehitaja kutseeksam. Eksami sooritajad saavad kutsetunnistuse, millega tõsta oma väärtust tööjõuturul.

Töö pärast lõpetamist

TeetKirst.png"Paadiehitus ei ole päevad läbi sama liinitöö, vaid väljakutsed on väga erinevad. Praegusel erialal saab jahtidega sõitmas käidud ja isegi kaatreid Soome viidud ja toodud."

Teet Kirst, 2016. a vilistlane, Enn Meri parima saarlasest väikelaevaehituse lõpetaja stipendiumi saaja

Eesti väikelaevaehituse keskuseks on Saaremaa.

Vaata rohkem väikelaevaehituserialade õppimise kohta Saaremaal.

Kui täna annavad väikelaevaehitusettevõtted üle Eesti tööd 500 inimesele, siis lähiaastail oodatakse selle arvu kahekordistumist. Eestis on alles vajadus tekkimas väikelaevade hoolduse ning remondi järgi, mis pakub tulevikus täiendavaid töövõimalusi.TaaviPaat2014. a väikelaevade ehitaja eriala lõpetanud Taavi tegi omale lõputööks sellise tammepuust paadi.

TTÜ Kuressaare Kolledžis saab õppida meretehnika ja väikelaevadeehituse eriala, mis annab ametikoolis oskustöölise vilumused ja keskhariduse omandanud noorele võimaluse saada väikelaevaehitusinseneriks, omandada rakenduskõrgharidus ning karjääriredelil tõusta.

kutsekeskharidus
  • Õppeaeg: 3 aastat
  • Õppekava tase: 4
  • Esmaõpe