Projekt 3. Õpilaskodude renoveerimise I etapp

Projekti eesmärk: kaasajastada õpilaskodud ja viia need vastavusse majutusasutustele esitatavate miinimumnõuetega, tõstes seeläbi elukvaliteeti ja parandades olmetingimusi. Samaaegselt uuendatakse hotelli- ja restoraniteeninduse õpperühmade praktilise väljaõppe baasi, mille tulemusena paraneb väljaõppe kvaliteet.

Projekti lühikirjeldus: 1960. a ekspluatatsiooni antud õpilaskodus leiab täna majutust ca 80 - 90 õpilast. Üle 40 aasta ekspluatatsioonis olnud maja on tänaseks amortiseerunud ning vajab täielikku renoveerimist. Kool on erinevatel aegadel uuendanud san.sõlmed ja renoveerinud osaliselt I korruse, kus paiknevad raamatukogu ja arvutiklass, jooksvalt on teostatud sanitaarremonti. Uuendamist vajab II ja III korrus, hoone katus, kütte- ja elektrisüsteem, vajalik on põrandate asendus, uste ja akende vahetus, välispiirete soojustamine ning tuletõrjesignalisatsiooni väljaehitamine. Hoone keldrikorrusel renoveeritakse üldkasutatavad duširuumid, ehitatakse välja jõusaal ning ruumid õpilaskodu elanikele vaba aja veetmiseks.

1982. a ekspluatatsiooni antud õpilaskodu tiib on ehitusvigade tõttu tänaseks täielikult amortiseerunud ning on suurte kulunäitajate poolest äärmiselt ebaefektiivne majandada. Hoones vajavad väljavahetamist kütte-, veevarustus ja elektrisüsteem, renoveerimist nõuavad konstruktsioonid ja välispiirded, puudub tulekahjusignalisatsioon.

Hoonete välisvaatedHoonete välisvaated

Uus fuajeeUus fuajee

Uue osa sisevaatedUue osa sisevaated

Uue osa toadUue osa toad