Kokavõistluse medalid rändavad kõikidesse Balti riikidesse /16.03

16. märtsil lõppes Kuressaare Ametikoolis korraldatud rahvusvaheline teise ja kolmanda kursuse kokaõpilaste võistlus Kokakunst Kuressaares 2018, esikolmikumedaleid võitsid kõigi Balti riikide õpilased.
Võistluste auhinnatseremoonial kiitis peakohtunik Rudolf Visnapuu (Estonia Resort Hotel & Spa restoran NOOT) kaheliikmeliste võistkondade koostööd. „Tore oli vaadata, kuidas eesti, inglise, vene ja kehakeeles ningpositiivse huumoriga omavahel suheldi.“ 

20180316 228Laura Sillaots (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool) ja Indra Prokofjeva (Ogres tehnikums, Läti) saavutasid kolmandate kursuste õppijate võistlusel kolmanda koha Võistlusel osalevad õppijad loositakse kaheliikmelistesse võistkondadesse ja värskelt tutvunud võiskonnakaaslased peavad leppima kokku tööjaotuses. Lisaks toitude välimusele ja maitsele hinnatakse meeskonnatööd, hügieeni, töövõtteid jm.

„Mõni dessert oli suurepärane, tahtsime kõik taldrikult ära süüa,“ rääkis Visnapuu. „Võitsid kõige stabiilsemad meeskonnad.“

Kokakunst Kuressaares sai alguse 2010. aastal eesmärgiga pakkuda õpingutega samas faasis olevatele eakaaslastele kokavõistluse kogemust ja motivatsiooni oma erialal tippu jõudmiseks.

Võistluste tulemused

Teise kursuse õppijad

  1. Carol Mülperk (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool) ja Sandra Linnu (Viljandi Kutseõppekeskus)
  2. Agnes Nugis (Valgamaa Kutseõppekeskus) ja Kevin Hakk (Tartu Kutsehariduskeskus)
  3. Krete Saluste (Tallinna Teeninduskool) ja Marat Lysy (Kuressaare Ametikool)

Kolmanda kursuse õppijad

  1. Domantas Steponavičius (Kaunas Food Industry and Training Center) ja Kadri Aru (Kuressaare Ametikool)
  2. Rokas Ragauskas (Klaipėda tourism school) ja Merilyn Kaljula (Tartu Kutsehariduskeskus)
  3. Indra Prokofjeva (Ogres tehnikums) ja Laura Sillaots (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)

Kohtunike eriauhinnad

  • Rudolf Visnapuu: Merilyn Kaljula (Tartu Kutsehariduskeskus)
  • Aare Sild: Agnes Nugis (Valgamaa Kutseõppekeskus), Rokas Ragauskas (Klaipėda tourism school)
  • Timo Pärn: Indra Prokofjeva (Ogres tehnikums)
  • Emmanuel Wille: Merilyn Kaljula (Tartu Kutsehariduskeskus), Laura Sillaots (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)

16.03.2018