Osaleme liitreaalsuse arendamise projektis /24.01

Kuressaare Ametikooli osalusel algas rahvusvaheline projekt Jobs4Tech, mille eesmärgiks on hakata tarkvaraarenduse õppijatele andma oskusi virtuaalse ning liitreaalsuse loomise kohta ja teadvustada nende tehnoloogiate võimalusi.

Jobs4Tech logo 300x197.jpg„Mängulises vormis on paljud meist liitreaalsusega kokku puutunud, seda kas lastega koos pokemone otsides või piimapaki ja nutirakenduse abil Eesti Laulu esinejaid vaadates,“ rääkis ametikooli poolne projektijuht Jane Mägi. „Samas on liit- ja virtuaalsel reaalsusel palju tõsisemaid kasutusvõimalusi sisuliselt igas valdkonnas, sealhulgas kindlasti ka hariduses.“

Projekti raames luuakse õppemoodul, mille raames koolitatakse õpetajaid, kes omakorda hakkavad saadud oskusi õpilastega koos õppetundides rakendama.

„Ma loodan, et meie tarkvaraarenduse õppijad tegelevad mingis vormis virtuaalse ja liitreaalsuse loomisega juba järgmisel õppeaastal,“ rääkis Mägi.

Projekt Jobs4Tech kestab kaks aastat, seda juhitakse Madridist ja finantseeritakse Euroopa Liidu haridusprogrammist Erasmus+. Projektis osalevad veel Hispaania, Leedu ja Saksamaa haridus- ning koolitusorganisatsioonid.

Kuressaare Ametikoolis saavad tarkvaraarendajaks õppida põhiharidusega noored päevases õppes ja täiskasvanud tsükliõppes. Kokku õpib ametikoolis noorem tarkvaraarendaja eriala 70 noort ja täiskasvanut.

„Tarkvaraarendajaks saamine on järjepidev protsess, mida varem alustada, seda kaugemale on võimalik jõuda,“ rääkis Mägi. „Seetõttu soovitan neil, kes tarkvara loomise vastu huvi tunnevad, õppima tulla kohe pärast põhikooli lõppu. Tööjõu vajadus on suur ja sellest tulenevalt on ka palgad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektoris kõrgemad kui teistel tegevusaladel.“

24.01.2018