Võtame esmakordselt vastu põhikoolijärgse talvise kokarühma /12.12

Kuressaare Ametikoolis algas esmakordselt talvine vastuvõtt päevases õppes põhikoolijärgsele koka erialale, lõpetajad omandavad lisaks praktilistele ametioskustele kolme aasta jooksul ka keskhariduse.

„Sihtrühmana näeme neid noori, kes oma praeguses koolis ei tunne, et see on neile hingelähedane koht,“ rääkis ametikooli turismiteeninduse õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu. „Samuti neid, kellel kool on mingil põhjusel sel sügisel pooleli jäänud. Nii ei pea sügiseni õpingute alustamisega ootama.“

Tamsalu sõnul tuli algatus ja huvi mitmete lapsevanemate poolt. „Mandril on mitmes kutsekoolis talvist vastuvõttu kutsekeskhariduse erialadele edukalt mitmed aastad tehtud,“ lausus ta.

„Õppetöö on praktiline. Mul on hea meel, et meie vilistlased, kellest nüüdseks on saanud peakokad, käivad meil hea meelega õppekööke juhendamas,“ rääkis Tamsalu. „Õpilastel on nii lihtne ja kindel omale praktikakohta leida.“

Kolme aasta pikkuse õppeaja sisse kuulub poole aasta mahus üldaineid, lisaks on poole aasta mahus üldaineid integreeritud erialamoodulitega. „Lõpetaja saab keskhariduse ja tal on võimalus minna edasi kõrgharidust omandama,“ märkis Tamsalu. „Uus õpperühm alustab esimesel poolaastal erialatundidega, üldainete moodulid algavad sügisel.“

Sisseastumisavaldusi võetakse vastu 16. jaanuarini koolis koha peal, e-avalduse saab esitada ametikooli veebilehel.

Vastuvõtuvestlus korraldatakse 19. jaanuaril kell 15 ruumis Õ310. Õppetöö algab 29. jaanuarist. Õppeaeg on kolm aastat, kool lõpetatakse 2021. a veebruaris.

20171212kokk660x150