Toidufestivalil pimeõhtusöök sai kiidusõnu /15.09

9. septembril osalesime pimeõhtusöögi „Põrsas kotis“ läbiviimisel, uudne õhtusöök korraldati Saaremaa Toidufestivali raames ja tõi kohale täismaja huvilisi.

Pimeõhtusöögil "Põrsas kotis" osales köögitöös või teeninduses 20 meie õppijat. Pildil serveerib Madis Hiis (KP-15). Foto: Saaremaa Toidufestival Vaata galeriid>>„Õhtusöögi ettevalmistus algas juba aasta aega tagasi pärast meie koolis korraldatud „Talendid koju“ õhtusööki,“ rääkis turismiteenuste õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu. „Koha otsimine võttis pool aastat. Ainus asi, mis oli kohe korras, oli osalevate peakokkade loetelu. Nemad tulid kohe kõik ideega kaasa.“

89-euro eest müüdud kohad õhtusöögil müüdi välja kahe nädala jooksul. Üks, mis aitas külalisi õhtusöögile meelitada, oli selle uudne kontseptsioon: koht ja menüü olid saladus kuni kohale jõudmiseni. Teine tõmbenumber oli osalevate peakokkade loetelu, kus olid nii tippkokad Tallinnast kui ka meie oma vilistlased:

  • Emmanuel Wille (Olde Hansa, Tallinn)
  • Vladislav Djatšuk (Tšaikovski, Tallinn)
  • Dmitri Haljukov (Cru,Tallinn)
  • ametikooli vilistlane Toomas Rohtlaan (Koost Muhu Resto)
  • ametikooli vilistlane Ott Raud (Castello restoran – lounge, Kuressaare)


„On väga hea tunne, et ametikooli nimi on teatud seltskonna toidunautijate jaoks kindla peale välja minek ja üritustele, kus me oleme korraldajate seas, tullakse hea meelega,“ rääkis Tamsalu. „Ruum oli väike ja see pani külaliste arvule piirangu.“ Õhtusöögil osales 54 inimest.

Õhtusöök korraldati Oti mõisas ja selle tulu läks Pöide kiriku elektrisüsteemide uuendamise toetamiseks. Korraldasime õhtusöögi koos SA Saaremaa Turismi ja Angela Nairisega.

„Meie koostöö Angelaga sujus väga hästi. Tema korraldas kõik asjad ja ajas välja, meie ainult tegime,“ märkis Tamsalu.

Teenindus nagu peab

Meie teenindus sai kiita. „Ka selline väike detail, nagu lauas naistele enne mehi serveerimine, on meie restoranides tihtipeale kokkuhoiu ja kiiruse huvides „ära mugandatud.“ Oma õhtusöökidel me nõuame õppijatelt, et nad teenindaksid nii, nagu peab, ja see jääb külalistele silma,“ lisas Tamsalu.

Uus oli ka Angela Nairise poolt välja mõeldud ja tippkokkadelegi uudne menüülahendus. „Me kavatseme samalaadset kasutada kooli 95 sünnipäeva õhtusöögil,“ rääkis Tamsalu.
Tamsalu märkis, et kõik õhtusöögil osalenud peakokad serveerisid oma roogasid oma toodud nõudelt. „Neil on oma visioon ja nägemus, kuidas nende toit taldrikul peab olema,“ ütles ta.

Ametikool tegi koostöös Saare Juustuga juustukäigu. „Tutvustasime külalistele saaremaiseid juuste,“ rääkis Tamsalu.

Meie majast osales õpetajate Halliki Väli ja Siiri Velve juhendamisel 20 õppijat rühmadest KP-15, KP-16 ja MT-15. „Nende õppijatega on rõõm koostööd teha, nad olid tõsiselt toredad ja motiveeritud,“ lisas Tamsalu. „Üks õhtusöögil osalenud vilistlane kurtis, et miks nemad omal ajal ei saanud nii ägedaid asju kaasa teha.“

Kaasa lõi ka giidi eriala õppija Anu Lomp, kes oli õhtusöögilisi sõidutanud bussis giidiks.

Kokkasid ja teenindajad tänati õhtusöögi järel pika aplausiga. „Sa tunned ju ära, kui publik plaksutab seepärast, et neile tõsiselt meeldis ja maitses,“ ütles Tamsalu.

15.09.2017