Kolisime tekstiilitöö õpperuumid Upalt linna /31.08

Kuressaare Ametikooli tekstiilitöö ja kangakudumise erialade õppijad alustavad uut õppeaastat uutes ruumides, mis rajati endise Kuressaare Komandandi tn noortekeskuse hoonesse.

kangakudumineDisaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre, kutseõpetaja Anne Kolk ja direktor Neeme Rand uutes tekstiilitöö õpperuumides (foto: Lauri Saluveer) Vaata veel„Seni Upa õppehoones asunud tekstiilitöö erialade õppetöökoda on nüüdsest südalinnas asudes palju lihtsamini ligipääsetav kasvõi 24/7,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „Tänan hea koostöö eest Kuressaare linna, kes noortekeskusest vabanenud ruumid oli nõus meile rendile andma.“

Uues õppetöökojas on üleval 17 kangastelge. „Meil ei olnud Upal ruumi, et kõiki telgi üles panna,“ rääkis tekstiilitöö kutseõpetaja Anne Kolk. „Nüüd on esimest korda igal õppijal oma kangasteljed, millel kududa.“ Lisaks on õppijatele rajatud iseseisva töö ruum koos traadita interneti ühendusega.

Sellest sügisest alustab ametikoolis esmakordselt õppetööd uus viienda taseme tekstiilkäsitöölise (kangakuduja) eriala õpperühm. Õppekava on mõeldud keskharidusega õpilastele, kes on eelnevalt õppinud tekstiilkäsitööd kutseõppes või kellel on olemas töökogemus käsitööettevõttes või iseseisva käsitöölisena kangakudumise alal.

Ametikoolil on kava kasutada uut õpperuumi laiemalt kui üksnes õppetundide läbiviimiseks. Septembris alustab koostöös Saaremaa käsitööseltsiga KadakMari kangakudumise kursus edasijõudnutele, mida tuleb juhendama Eesti selle valdkonna juhtiv koolitaja Veinika Västrik.

Ametikooli ja Kuressaare linna õppetöö alane koostöö jätkub sel sügisel ka töö- ja tehnoloogiaõpetuse ning käsitöö ja kodunduse tundide korraldamisel. Saaremaa Ühisgümnaasiumi ja Kuressaare Vanalinna Kooli 5.-8. klasside töö- ja tehnoloogiaõpetuse tunnid viiakse läbi Upal asuvas ametikooli Tehnoloogiamajakas, kodunduse ja käsitöö tunnid linna õppekompleksis. Lisaks jätkub Disainimajakas fotograafia ja reklaamikunsti valikaine õpetamine ühisgümnaasiumi õpilastele.

Ametikool on juba eelmisest aastast tegelenud Upal asuvast õppehoonest loobumise ettevalmistustega. Lisaks tekstiilitöö õpperuumidele koliti Upa õppehoonest linna ka õmblusklass. Uueks asukohaks on ametikooli linna õppehoone neljas korrus, kuhu sel suvel rajati uus õpperuum. Uues õmblusklassis algab õppetöö samuti järgmisest nädalast.

31.08.2017