Enn Meri stipendiaat on Gert Aadussoo /21.06

20170621 248Stipendium anti Gert Aadussoole üle ametikooli suvisel lõpuaktusel. Vasakul rühmajuhataja Anne Rand ja paremal koolijuht Neeme Rand.21. juunil korraldatud Kuressaare Ametikooli lõpuaktusel kuulutati välja tänavune Enn Meri parima saarlasest väikelaevaehitaja eriala lõpetaja stipendiumi saaja, stipendiaat on Gert Aadussoo.

„Tal on töö selge. Puitpaadil sai plangutuse paika, sealhulgas kõige alumise, mis on kõige keerulisem,“ rääkis Gerdist väikelaevaehituse õpetaja Kaido Trei. „Plastikutöödega saab ta samuti hakkama.“

„Gert teeb kõik ära, mis on talle usaldatud,“ ütles tema rühmajuhataja Anne Rand. „Positiivne on ka see, et ta tahab kodusaarele edasi jääda. Gert oli meie rühmavanem ja oli alati väljas, kui palusid tal midagi teha või kooli esindada.“

Gert Aadussoo lõpetas ametikooli kiitusega. Ta sai kutseeksami tulemuseks 95% ja see ametikooli kutsekeskhariduse taseme väikelaevaehituse õppijate viimase kolme aasta parim.

Gert sooritas oma ettevõttepraktikad Baltic Workboatsis. „Ma tean, et teda oodatakse sinna nüüd tagasi ja selline ettevõttepoolne tunnustus näitab, et ta on omandanud tööturul hakkama saamiseks vajalikud erialaoskused ja tal on õige töösse suhtumine,“ rääkis Rand.

Ettevõtja Enn Meri andis stipendiumit välja viiendat aastat järjest. Stipendiumi suurus on 500 eurot.

“Olen väga rahul oma Saare Paadis tehtud jahiga ja tahan anda oma panuse, et siinsed väikelaevaehituse traditsioonid püsiksid ja oskused nooremale põlvele edasi antaks,” rääkis Meri stipendiumit välja kuulutades.

Stipendiumi saamise tingimusteks olid väga head erialased oskused, huvi eriala vastu ja motivatsioon õpitud valdkonnas jätkata.

Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus saab väikelaevaehitajaks õppida.

Kokku lõpetas täna ametikooli üheksa väikelaevaehitajat, kes omandasid lisaks erialale ka keskhariduse. Kaheksa täiskasvanut omandas väikelaevaehitaja eriala ja ja üheksa laevandustehnika paigaldaja eriala.

11. augustini käib ametikoolis sisseastumisavalduste vastuvõtt, kus saab õppima asuda päevases õppes kutsekeskharidust andvale väikelaevaehitaja erialale. Täiskasvanud saavad õppima asuda väikelaevaehitaja kutset andvale erialale tsükliõppes.

Kokku lõpetas täna ametikooli 235 õppijat.