Ametikoolis tuleb kõigi aegade suurim Tordilaat /21.04

Reedel, 21. aprillil Kuressaare Ametikoolis korraldatav kondiitriõppijate Tordilaat tuleb kõigi aegade suurim, müügile tuleb 40 käsitööna valminut naturaalsest toorainest torti.

„Meie eelmiste aastate tordilaatade vastu on suur huvi olnud ning seetõttu oleme suurendanud tortide kogust, mida kondiitrieriala õppijad valmistavad,“ rääkis ametikooli turismiteenuste õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu. „Kõik tordid on ainulaadsed. Müügi teeb eriliseks see, et müüvad tordimeistrid ise. Nii on ka suurepärane võimalus uurida otse tordimeistritelt salajasi retsepte ja nippe.“Tordilaat algab kell 11.30 ametikooli linna õppekompleksi kohvikus aadressil Kohtu 22/Vallimaa 5a.

Kuressaare Ametikoolis õpib üheaastasel kondiitri eriala õppekaval 20 täiskasvanud õppijat. Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes. Õppijad tulevad kooli kord kuus kolmapäevast laupäevani kestvaks õppetsükliks.

20170303 tordilaat2Vaata pilte mullusest Tordilaadast ametikooli fotogaleriis.

Ametikooli kokad Michelini tärniga restoranis /22.04

Kaks tänavu Kuressaare Ametikooli koka eriala lõpetanut on sellest nädalast stažeerimas Kopenhaagenis Michelini tärniga pärjatud restoranis Kadeau. Reisiraha koguti sügisel vilistlase Peeter Piheli eestvedamisel juba seitsmendat korda toimunud kokkade jalgpalliturniiri Chefs Cup raames.

20170422 072Tõnu Kopenhaagenis õhtusöögi käikude jaoks austreid puhastamas.Kopenhaagenis stažeerivad Kairi Lonks ja Tõnu Tiitma, kes lõpetasid veebruaris kolm ja pool aastat kestnud kokaõpingud.

„Meid võeti vastu üsna soojalt ja sõbralikult, seni on meeskonnatöö toiminud hästi. Väga huvitav on uusi hoidiseid ja toite näha,“ rääkis Tõnu. „Oleme saanud tutvuda eri rahvustest inimestega. Äge on kuulata, kuidas mujal maailmas asjad käivad.“

Bornholmi saare toidutraditsioone hoidev ja edasi arendav restoran on avatud kolmapäevast laupäevani. Ühe inimese õhtusöök maksab restoranis umbes 350 eurot ja sinna kuulub 16 käiku. „Siin on elu kallim kui Eestis ja see 350 eurot ei ole rahvale väga hirmutav. Keskmiselt broneerib õhtusöögi 25 inimest,“ märkis Tõnu.

Tõnu ja Kairi töönädal restoranis kestab teisipäevast, kui alustatakse algava nädala ettevalmistustega, kuni laupäevani. „Pühapäeval on meil vaba päev ja siis kavatseme mängida päris turiste ja käia läbi see terve linnaosa kus me paikneme, või vähemalt nii kaugele kuhu jalad jaksavad,“ rääkis Tõnu.

Heategevuslikku kokkade jalgpalliturniiri korraldatakse alates 2011. aastast. Ametikooli õpilaste stažeerimiseks tipprestoranis aitas septembris Kuressaares korraldatud turniiril raha koguda 15 restoranide võistkonda. Turniiril pakkus neile konkurentsi ka ametikooli kokaõpilaste võistkond.

Kairi ja Tõnu stažeerivad Kopenhaagenis 30. aprillini.

20170131 008Kairi ja Tõnu ametikooli köögis tehtud pildil.

22.04.2017

Alamkategooriaid