Ametikoolis algas kevadine vastuvõtt /16.04

Kuressaare Ametikoolis algas 27. aprillini kevadine sisseastumisavalduste vastuvõtt kõikidele erialadele, mis annab õppida soovijatele võimaluse enne suve algust omale õppimiskoht kindlustada.

IMG 6175_081Esmakordselt saab ametikooli sisse astuda kevadel. Pildil sisseastumiskatsed ametikooli 2017. a suvel„Põhiliseks sihtrühmaks on põhikooli lõpetavad noored, kes tahavad õppima tulla kutsekeskhariduse õppekavadele,“ rääkis ametikooli referent Anne Rand. „Teistes koolides on sellist vastuvõttu ka varem tehtud. Meil on see esmakordne.“

Kevadine vastuvõtt kestab kaks nädalat. Üldhariduskoolide koolivaheaja nädalal 23.–27. aprillini on ametikoolis kohapeal ka Saaremaa Rajaleidja keskuse karjäärinõustajad, aidates eriala valikul neid, kes pole oma otsuses kindlad.

Vastuvõtuvestlused ja -katsed viiakse läbi 2.–3. maini. Seejärel saavad õppida soovijad teada, kas neil on septembriks õppekoht ametikoolis olemas.

„Noortelt, kes lõpetavad alles põhikooli ja kellel pole veel lõputunnistust, ootame koos sisseastumisavaldusega põhikooli hinnetelehe väljavõtet, mida saab välja printida eKooli või muu nende põhikoolis kasutatava e-päeviku keskkonnast,“ rääkis Rand. Lõputunnistus tuleb sellisel juhul tuua ametikooli 10. augustiks.

Ametikooli kutsevalikus on tänavu kaheksa kutsekeskhariduse eriala, kus omandatakse korraga nii amet kui ka keskharidus. Haridusliku erivajadusega õppijatel on võimalus õppima asuda kinnisvarahooldaja erialale.

Tsükli- ja õhtuõppes on 15 eriala, mis on suunatud uusi oskusi omandada soovivatele täiskasvanutele, kes saavad seda teha töö- ja pereelu kõrvalt.

Sisseastumisavaldusi saab esitada ametikooli veebilehel ametikool.ee või tööpäeviti kell 8-17 koolis koha peal. Koha peal saab teha ka dokumendifoto. Lisaks tuleb tuua haridust tõendav dokument. Alla 18-aastastel õppidasoovijatelt ootab ametikool ka vanema nõusolekut ning arstitõendit.

Kevadise vastuvõtuga täidetakse kuni pooled õppekohtadest. Ametikooli suvine vastuvõtt samadele erialadele algab 4. juunil. Suvise vastuvõtu tulemused selguvad pärast sisseastumisvestlusi ja -katseid 23. augustil.

16.04.2018

Kuulutati välja parimad õpilasfirmad /5.04

4. aprillil lõppes Kuressaare Ametikoolis õpilasfirmade esitluse ja laada ning parimate välja kuulutamisega õpilasfirmade programmi kolmas hooaeg.

20180404 627ÕF Küünlapapud toodetega tutvub žürii liige ettevõtja Triinu Karolin Vaata galeriid>.„Oleme jõudnud selleni, et meie koolis on kõikidel kutsekeskhariduse tasemel õppijatel võimalus osaleda õpilasfirmas ning omandada väärtuslik praktiline ettevõtluskogemus õppeaja jooksul. Võime olla uhked, et meil on nii palju ettevõtlikke, pühendunud ja koostööle orienteeritud juhendajaid, erialaõpetajaid ja rühmajuhatajaid, tänu kellele see üldse on võimalikuks saanud,“ rääkis ametikooli õpilasfirmade programmi juht Jane Mägi.

„Õppekavadesse lõimitud õpilasfirmad on väljakutseks kõigile osapooltele. Õppimine läbi tegevuse toob kaasa õnnestumisi, kuid ka ohtralt õppetunde. Tänastes esitlustes tõdeti tulemusi n-ö seinast seina. Edulugude kõrval ka õpetlikke näiteid sellest, mis ei toimi. Kõige suurem kasu õpilasfirmast on omandatud kogemus.“

Kokku oli sel õppeaastal õpilasfirmade tegevust koordineeriva Junior Achievement Eesti juures registreeritud 12 Kuressaare Ametikooli õpilasfirmat. Eesti kutsekoolidest oli vaid Viljandi Kutseõppekeskusest registreeritud sama palju õpilasfirmasid. Õpilasfirmade programmis lõid kaasa teise ja kolmanda kursuse õpilased.

Õpilasfirmade programm algas sügisel inspiratsiooniseminariga, millele järgnes äriideede välja töötamine, firmade moodustamine ning tootmis-, turundus- ja müügitöö.

Tänavused ettevõtted valmistasid muuhulgas disain-riidepuid (ÕF forEst), lastele kingapaelte sidumise õpetavaid abivahendeid (ÕF Papud) ja pakkusid veebilehtede valmistamise teenust (ÕF Destiny). Kaks ettevõtet osalesid veebruaris ka üleriigilisel õpilasfirmade festivalil Tallinnas.

Parimaid õpilasfirmasid aitasid välja valida ettevõtjad Siim Zukker (Zukker Disain), Maria Kaljuste (Ideafarm) ja Triinu Karolin (HOIA homespa) ning ametikooli ärikorralduse õpilased. Veel anti välja publiku lemmiku ja lõpuürituse korraldanud ärikorralduse õpperühma preemiad.

Zürii auhindas õpilasfirmasid järgnevates kategooriates:

 • Müügikoha kujundus ja müügitöö: ÕF forEst
 • Toodete esitlus ja liftikõne: ÕF forEst
 • Äriidee: ÕF Papud
 • Toote/teenuse kvaliteet: ÕF Jarks
 • Firma/toote/teenuse jätkusuutlikkus: ÕF Destiny
 • Innovaatilisus: ÕF Küünlapapud
 • Logo: ÕF Papud
 • Keskkonnasäästlikkus: ÕF Surrepo Käsitöö Siirupid
 • Parim slogan: ÕF Mändjala AR
 • Kohaliku tooraine nutikas kasutamine: ÕF Kender
 • Korraldajate lemmik: ÕF Käbid
 • Publiku lemmik: ÕF Papud


Alanud on ka järgmise õppeaasta õpilasfirmade programmi ettevalmistused. Sügisel programmi raames praktilist ettevõtluskogemust omandavad õpilased on osalenud Junior Achievement Eesti korraldatud simulatsioonimängus „Tehas klassiruumis“. Juunis külastatakse Tartu Ettevõtlusküla. Täiendavaid praktilise ettevõtlusõppe tegevusi viiakse läbi projektiga "Uus õpikäsitlus Kuressaare Ametikooli ettevõtlusõppes "Õppida on Põnev"" kaudu. Projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

4.04.2018

Alamkategooriaid