Täiendav vastuvõtt vabadele õppekohtadele /13.08

Kuressaare Ametikool võtab kuni 9. septembrini vastu sooviavaldusi õppimiseks nendele erialadele, kus on vabu õppekohti.

„Tervikuna saame sellesuvise vastuvõtuga rahule jääda. Me oleme tuntud ameti ja uute oskuste omandamise koht nii saarlastele kui ka mujalt tulijatele,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „Mõne eriala vastu oli väga suur huvi, teise vastu jälle väiksem ja seetõttu on lisavõimalus nendel noortel või täiskasvanutel, kes veel soovivad meiega sügisest liituda.“

Põhihariduse järgsetes kutsekeskhariduse õpperühmades, kus lõpetaja omandab nii ameti kui ka keskhariduse, on vabu kohti ehitusviimistluse, kujundaja-stilisti, majutusteenindaja väikelaevaehitaja erialadel.

Tsükliõppes on vabu kohti CNC-töötlemiskeskuse operaatori, giidi, juuksuri, hooldustöötaja, kondiitri, tisleri, tekstiilkäsitöö, tegevusjuhendaja ja väikeettevõtja erialadel.

Sisseastumisavaldusi võetakse vastu tööpäeviti kuni 9. septembrini ametikooli linna õppehoones. Avalduse saab esitada ka ametikooli veebilehe kaudu. Lisainfo telefonil 452 4600 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kokku esitati sel aastal Kuressaare Ametikoolis õppimiseks 362 sisseastumisavaldust.

Kõige rohkem avaldusi esitati raamatupidaja (34), lapsehoidja (27) ja keraamiku, õmbleja, noorem tarkvaraarendaja ja spaateenindaja (kõik 21) erialadele. Veerand õppidasoovijaist on väljastpoolt Saare maakonda.

Sel nädalal korraldatakse ametikoolis sisseastumisvestlused ja –katsed.

8.13.2018

Giidide tasuta tuur viib keskväljakult kaugemale /21.07

21. juulil korraldavad äsja Kuressaare Ametikooli lõpetanud giidid tasuta ekskursiooni Kuressaares, kus tutvustatakse keskväljakult eemale jäävaid vaatamisväärsusi ja räägitakse lugusid kohtadest, mida kõik kohalikudki pole kuulnud.

„Remondis olev keskväljak nõuab giidilt paindlikkust ja oma tavapäraste marsruutide ümber tegemist. Olen seda ise juba sel suvel teinud ja teised kohalikud giidid samuti,“ rääkis ametikooli giidieriala õpetaja ja Saaremaa Giidide Ühingu liige Heli Kakko. „Jaanieelsel lõpuaktusel sai Saaremaa juurde kümme paberitega giidi, kes näitavadki Kuressaare avastamata nurgataguseid. Räägime lugusid veski ehitusest, Sadamaaidast ning lõpetame kesklinna ehitustööde tõttu lossihoovi kolinud turu juures.“

Jalgsiekskursioon Kuressaares algab 21. juulil kell 12 Vabadussõja ausamba juurest. Ekskursioon on eesti keeles. „Me planeerisime selle ekskursiooni ajale, kui linnas on ooperipäevade tõttu rohkem rahvast,“ märkis Kakko.

Giidi eriala õppeaeg Kuressaare Ametikoolis on kaks aastat. Järgmine õpperühm alustab septembris.

21.07.2018

Alamkategooriaid