Algas suvine vastuvõtt /4.06

4. juunil algas Kuressaare Ametikoolis suvine sisseastumisavalduste vastuvõtt, valida saab 25 eriala vahel.

„Üleriigilises õpilaste rahulolu uuringus selgus, et ametikooli õppijad, nii noored kui ka täiskasvanud on oma õpingutega väga rahul,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „See, kes tahab, saab meilt väga head ametioskused, millega tööandjale julgelt silma vaadata. Julgustan nii noori kui ka vanemaid meie laiast erialade lehvikust omale sobivat otsima. Tule ise ja võta sõber ka kaasa!“

Üheksa eriala on suunatud põhikooli lõpetanud noortele. Päevases õppes saab omandada ameti ja keskhariduse korraga.

Lihtsustatud õppes saab omandada kinnisvarahooldaja eriala.

Tsükli- või õhtuõppes saab valida 15 eriala vahel.

Sisseastumisavaldusi saab esitada 10. augustini koolis koha peal või ametikooli veebilehel.

Sisseastumisvestlused ja –katsed viiakse läbi 13.-16. augustini. Õppetöö algab septembris.

Näitus avardab vaadet kangakudumisele /6.06

Järgmisel nädalal sooritavad ametikoolis kangakudumist õppinud naised esmakordselt Eestis 5. taseme kutseeksamit, õppeaasta jooksul valminud tooteid saab Disainimajaka galeriis vaadata kuni 12. juunini.

038 tekstiilSaaremaa Muuseumi juht Rita Valge spetsiaalselt temale kootud kotiga.“Meie eriala ei tähenda enam pelgalt kangastelgede taga kudumist. Töötasime välja oma kaubamärgid ja oma väikesarja tooted, õppisime turundust ja teiste juhendamist, kes meie kavandeid ellu viiksid,” rääkis Liisi Ots.

Näitusel on väljas laudlinad, kardinad, tekid, sallid, sõbad, kotid ja padjad. “Kangakudumine pakub palju enam võimalusi kui lihtne triibuline kaltsuvaip,” ütles Ots.

Kangakudumise 5. taseme õppekava lõpetab 13 naist. Õppeaja pikkus oli üks aasta. Õppijate rühmajuhataja oli Anne Kolk. Õppima asumise eelduseks oli erialase hariduse või töökogemuse olemasolu.

Ots rääkis, et üheks suurimaks projektiks õpingute jooksul oli tootesari “Merekarva,” kus iga õppija valmistas ühele tuntud saarlasele kindla toote. “Ise töötasime toote välja, valisime värve, tutvustasime kavandeid,” rääkis Ots. Saarlasteks, kellega koostööd tehti, olid vallavolikogu esinaine Tiiu Aro, muuseumijuht Rita Valge, ettevõtjad Rober Pajussaar ja Toomas Leis ja paljud teised. “Kinkisime need tooted nendele inimestele, väikeseeria teised tooted on väljas näitusel,” sõnas Ots.

Näitus Disainimajakas (Kuressaares, Kohtu 22A) on avatud tööpäeviti kell 8.30-17.

Alamkategooriaid