Kuressaare Ametikooli uus logo rõhutab õpilasekesksust

Kooli uue logo autor on kunstilise kujundamise eriala vilistlane Madis Vaher.Kooli uue logo autor on kunstilise kujundamise eriala vilistlane Madis Vaher.

Alates algavast õppeaastast võtab Kuressaare Ametikool kasutusele uue logo ning tunnusgraafika, mille eesmärk on senisest enam rõhutada inimese- ja õpilasekesksust.

„Kooli senine logo on kasutusel olnud 20 aastat ja oma aja ära elanud,“ sõnas ametikooli direktor Neeme Rand. „Erialad, mida meil saab õppida, on selle ajaga pea täielikult vahetunud ning seda kooli, mida vanemad inimesed mäletavad, ei ole enam olemas.“

Uuel logol on oranžide mummudega kujutatud kahe inimkuju stiliseeritud käepigistust. „Kool ei ole esemed ja asjad – maja, raamat või viljapea, mis oli meie vanal logol, vaid teadmiste, oskuste ja elukogemuse saamise koht, kus võtmeroll on inimestel ja nendevahelisel läbisaamisel,“ lausus Rand

Tunnusgraafika põhilisteks värvideks on oranž ning sinine. „Oranž väljendab noortepärasust, kuna suur osa meie õpilastest on noored,“ ütles Rand. „Sinine sümboliseerib ühelt poolt merd Saaremaa ümber ning teisalt meie järjest kasvavat sihtrühma – elukogenumaid täiskasvanud õppijaid.“

Logo autoriks on Orissaarest pärit Madis Vaher (21), kes lõpetas tänavu suvel ametikoolis kunstilise kujundamise eriala ning alustab septembrist Tartu Ülikoolis semiootika-õpinguid.

„Tahtsime, et meie uue logo teeks oma õpilane, sest meil õpetatakse arvutigraafikat ja reklaamkunsti mitme eriala raames“ märkis Rand.

Koos logoga valmib stiiliraamat, mis ühtlustab logo ja kooli tunnusgraafika kasutamise.

Seni kasutusel olev logo vahetatakse välja järk-järgult. „Kõik uued tooted ja trükised tulevad juba uue logoga, aga näiteks meie õppesõiduautod jäävad praeguste kirjadega nii kauaks, kuni nende liisingperiood lõppeb,“ märkis Rand. „Logo vahetus võtab tõenäoliselt mitu aastat.“

Logode erinevaid värviversioone saab vaadata siit .

PowerPoint esitluse põhjad

Laadi alla Kuressaare Ametikooli stiiliga PowerPoint esitluse põhjad

potxAmetikool 2010 - oranz.potx315.02 KB

potxAmetikool 2010 - sinine.potx178.19 KB

potxAmetikool 2010 - valge.potx209.09 KB

Logofailid JPEG formaadis

Laadi alla Kuressaare Ametikooli logo JPEG failiformaadis.

Suurendamiseks kliki pildile.

pikilogo vasakpoolne