Aasta koostööpartnerid

Aasta koostööpartnerid 2013

Piret Juht (Estravel) – asendamatu abiline, kes on alati valmis aitama, toetama ja nõu andma. Praktiliselt iga päev sõidab mõni meie õpilane või õpetaja koosolekule, praktikale, stažeerima välismaale. Piret on kõigi nende päralt 24/7. Pireti organiseerimisel toimub aastas umbes 150 reisi.

AS Silberauto Eesti – kolm aastat aktiivset koostööd, mille jooksul on ettevõtte spetsialistide poolt läbi viidud tundides kvaliteetset ja kaasaegset õpet saanud üle 100 õpilase.

Alunaut OÜ – koostööna on käivitatud väikelaevaehituse paindlik õpperühm; ettevõte on andnud sisendi õppevahendite ning õppekavade arendamiseks ja lahenduste pakkumine erialaspetsialistide leidmisel. Ettevõtte juht Mark Muru alustas ka ise ametikoolis õpetamist.

Saarte Turismiarenduskeskus – koostöö eest turismihariduse arendamisel. Oleme igakülgselt kaasatud sektori arendustegevustesse, koostöö toimub nii õpetajate kui õpilaste tasandil, lisaks käib TAK juhataja Kaira Kivi ise tunde andmas.

Eesti Töötukassa Saaremaa osakond – koostöös oleme pakkunud töötutele erinevaid koolitusi lähtudes nii tööandjate vajadustest kui ka koolitatavate lisaoskuste arendamise vajadustest. Meie koostöö tulemusena on paljud töötud asunud ametikoolis õppima tasemeõppes.

Sõmera Kodu – pikaajaline praktikabaas hooldustöötajate ja tegevusjuhendajate väljaõppeks ning koostöö õppekavade sisu planeerimisel ja erialaspetsialistide kaasamisel õppetöösse. Sõmera Kodu suunab igal aastal ametikooli õppima umbes 5 – 10 töötajat.

Toomas Leedu (GOSPA) – peakokk ja pühendunud oma ala tegija ning õpilaste poolt kõrgelt hinnatud praktikajuhendaja. Toomas osaleb tööandja esindajana praktikate kaitsmisel, võistluste ning üleminekueksamite komisjonides.

Saaremaa Ühisgümnaasium – tulemuslik koostöö poiste töö- ja tehholoogiaõpetuse ning tütarlaste käsitöö ja kodunduse tundide läbiviimisel. Samuti gümnaasiumiõpilastele valikainete pakkumisel.