Töökohapõhine õpe Kuressaare Ametikoolis

Spaateenindaja (Pärnus)

TöökohapõhineSpaateenindaja660X1502

Alanud on sisseastumisavalduste vastuvõtt spaateenindaja erialale töökohapõhises õppes. Ootame õppima inimesi Pärnust, kes soovivad tõsta erialast kvalifikatsiooni või laiendada erialaseid teadmisi. Kontakttunnid toimuvad Pärnus Kuressaare Ametikooli õpetajate juhatamisel. Loe uudislugu.

Õpingute algus ning lõpp toimub Kuressaares. Esimene sessioon toimub 26-28 märts 2018.

Spaateenindaja erialal õpitakse spaa- ja ilumaailmas töötamiseks vajaminevaid oskusi: näo- ja kehahoolitsused, massaaž, erialased võõrkeeled, anatoomia, suhtlemine jne.

Õppima asumise eelduseks on:

  • põhihariduse olemasolu
  • vanus vähemalt 18 a
  • kehtiv tööleping mõne spaateenuseid pakkuva ettevõttega.


Õppeaeg on 1,5a.

Vaata õppekava

Sisseastumisavalduste vastuvõtt on lõppenud!

Sisseastumisavaldusi võtame vastu 20. märtsini
NB! lühendasime algselt välja kuulutatud avalduste esitamise aega, et jõuaks uusi õppijaid paremini õpingute algusest teavitada!

Õpingud lõppevad spaateenindaja 4. taseme kutseeksamiga, mille korraldab Eesti Spaaliit. Vaata videot 6. veebruaril 2018 Kuressaares läbi viidud töökohapõhise õpperühma kutseeksamist:

Mis on töökohapõhine õpe?

EL Sotsiaalfond horisontaalne

Õpipoisi- ehk töökohapõhine õpe on kutseõppe tasemeõppe vorm, kus ettevõttes või asutuses toimuva õppe osakaal on tavapärasest oluliselt suurem ja moodustab vähemalt 2/3 õppe mahust. Õpe toimub ametikooli, õpilase ja tööandja koostöös.

Õpe toimub kutseõppe õppekava alusel. Õpilane täidab töökohas ettevõttepoolseid tööülesandeid, mis aitavad tal saavutada õppekavas kirjeldatud õpiväljundeid. Lisaks toimub õppetöö ametikoolis.

Loe õpipoisiõppe kohta rohkem portaalist kutseharidus.ee

Erialad

NB! Õppimine eeldab töötamist või tööle asumist erialasel tööl, kus õppijal peab olema tööleping.

Spaateenindaja 4. tase (1,5a)

Spaateenindaja eriala õpitakse spaa- ja ilumaailmas töötamiseks vajaminevaid oskusi: maniküür, pediküür, näo- ja kehahoolitsused, massaaž, spaahoolitsused ja spaapakettide koostamine. Õppima asumise eelduseks on põhihariduse olemasolu ja vanus vähemalt 18 a. Õppekava

Abikelner 3. tase (6k)

Vaata abikelneri töökohapõhise õppe videot 2016. aastast!

Abikelneri erialal õpitakse restoraniteeninduse ja toitlustuse aluseid, külmade ja kuumade jookide serveerimist ning suhtlemispsühholoogiat ja klienditeenindust. Õppekava sisaldab kohustuslikku toiduhügieeni koolitust.  Huvi korral võta kooliga ühendust allolevatel kontatktidel!

Koostööpartnerid: KuKuu, Johan Spa HotelGOSPA, Arensburg Boutique Hotel & Spa, Grand Rose SPA Hotel, Saaremaa Spa Hotels.

Vaata õppekava

 

Hooldustöötaja 3. tase (10k)

Logo slogan transparent Hooldustöötaja erialal õpitakse eakate hooldamist koduhoolduses, üldhooldekodudes ja hooldustöötajana haiglates. Õppekava

Toetused õppijale

Töökohapõhises õppes õppijale laienevad samad toetused, mis statsionaarses õppes õppijatele:

  • Põhitoetus on ühe õppekuu kohta õpilasele antav rahaline toetus hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks (2018. aastal 60 eurot). Põhitoetust määratakse vastavalt koolis kehtestatud korrale õppekavadel, mille pikkus on üle 6 kuu alates 7. õppekuust.
  • Eritoetust saavad taotleda kõik, kellel ilmnevad õpingute jätkamist takistavad asjaolud (näiteks raske majanduslik olukord).
  • Sõidukulude hüvitamist saavad taotleda õpilased marsruudil kodu - õppeasutus - kodu tingimusel, et õpilase rahvastikuregistri järgne elukoht ei ole kooliga samas asulas.

Kuidas õppima tulla? 

Õppima asumiseks saab esitada sisseastumisavalduse ametikooli linna õppehoones tööpäeviti kell 8-17 või veebis.

Sisseastumisdokumendid:

  • Haridust tõendav dokument
  • Foto (saab teha kohapeal)
  • Tervisetõend (abikelneri ja abikoka erialal)

Ettevõttele

Õpipoisiõpe annab ettevõttele võimaluse oma töötajate koolitamiseks põhitöö kõrvalt. Samuti on see lisakanaliks oma ettevõttesse uute töökäte leidmisel, kes oma erialaseid baasoskusi pidevalt töö kõrvalt täiendavad.

Töökohapõhine õpe toimub kooli vastava kutse- või eriala õppekava alusel, mis on avaldatud kooli veebilehel.

Riikliku koolitustellimuse alusel loodud õppekohtadel töökohapõhises õppes katab kool õppekulud koolis toimuvate perioodide ulatuses, juhendajate koolituse ning juhendajatele makstava juhendamistasu osas.

Samuti tagab kool õppeperioodi jooksul juhendajate ettevalmistuse töökohapõhises õppes õppijate juhendamiseks lähtuvalt töökohapõhise õppe spetsiifikast.

Kui soovite oma praeguseid või tulevasi töötajaid koostöös Kuressaare Ametikooliga töökohapõhise õppe raames koolitada või võtta omale tööle õpipoissi, siis võtke ühendust:

Karola Männamäe
töökohapõhise õppe koordinaator
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  
+372 5340 7818

Rohkem infot ettevõtetele Innove ja Eesti Tööandjate Keskliidu veebilehel

0 haridusmin 3lovi est EL Sotsiaalfond horisontaalne

töökohapõhineÕpeBännerUus-01